Zdarec, jmenuji se Martin Nepevný, je mi 21 let a rád bych se s vámi podělil o něco málo z mého života.

Jsem studentem prvního ročníku Palackého univerzity v Olomouci v oboru Politologie a Evropská studia, a když se vše povede, tak od září i studentem Rekreologie (Animátora volného času). Možná se ptáte, proč tato zvláštní kombinace? K této zvláštní kombinaci vedl několikaletý vývoj mých zájmů a různých životních situací, o kterých v následujících řádcích napíšu více.

Vše začalo v roce 2015, kdy jsem nastoupil na střední odbornou školu do Ostravy na obor Diplomatické služby a Public relations. Od začátku studia mě učitelé této školy inspirovali k zájmům o politické dějiny světa, mezinárodní vztahy, také soutěžení a sebeprezentaci před veřejností.

Během prvního ročníku jsem se stal spoluautorem středoškolské odborné práce „Osvobození Ostravy. Československé vojenské jednotky v ostravsko-opavské operaci“, která se dostala díky společnému úsilí nás, autorů práce, do celostátního kola této soutěže. Během třetího a čtvrtého ročníku jsem tentokráte sám napsal středoškolskou odbornou činnost na téma „Diplomacie generála Ludvíka Svobody v letech 1939-1943“ o vlivu tohoto generála na historické události v daných letech. Práce se setkala s vítězným třetím místem v krajském kole.

Když jsem náhodou nepsal středoškolskou odbornou činnost nebo nesoutěžil ve školních soutěžích, dělal jsem rekreačně pohybovou disciplínu zvanou le parkour nebo cvičil čínské Taichi chuan. Díky těmto volnočasovým aktivitám jsem došel do bodu, kdy mi bylo v roce 2014 vedením T. J. Sokol v Ostravě nabídnuto udělat si licenci trenéra 3. třídy ve všestrannosti a založit s pár výbornými kamarády z parkourové oblasti kondiční gymnastiky a parkourový oddíl v T. J. Sokol v Ostravě Vítkovicích, kde jsem se stal hlavním trenérem a také vedoucím tohoto oddílu. Zde předávám společně se svými výbornými kamarády zkušenosti z parkouru a také své zkušenosti z Taichi chuan svým vrstevníkům. Založením oddílů v Sokole jsem se naučil vést mládež, jednat se zastupiteli městského obvodu Vítkovice a také s novináři, dojednávat vystoupení našeho oddílu na kulturních akcích nebo hledat sponzory. Rovněž jsem založil pro svého kamaráda Lukáše Sýkoru (dvojnásobného mistra republiky v Elektrobugy) fan page k jeho propagaci:

https://www.facebook.com/Luk%C3%A1%C5%A1-S%C3%BDkora-180060012347704/?fref=ts

Poslední čtvrtrok jsem byl přispěvatelem do internetového magazínu generace 21:

http://generace21.cz/147517-madeleine-albrightova-prijela-do-bratislavy/

http://generace21.cz/145135-stredoskolska-odborna-cinnost-dil-i/

http://generace21.cz/145532-stredoskolska-odborna-cinnost-dil-ii/

http://generace21.cz/143312-jak-si-na-vysoke-skole-vybrat-ten-spravny-obor/

http://generace21.cz/141077-jak-vyuzit-vyhody-vysoke-skoly-k-dosazeni-vlastnich-cilu/

http://generace21.cz/145972-efektivni-a-ucinna-sebeobrana-to-je-krav-maga/

Tyto uvedené činnosti mě vedou k propojení dvou světů, a to světa politiky se světem sportu.
Na první pohled dvě rozdílné věci, ale při hlubším pohledu se obě prolínají v mnoha oblastech společenského života.

Když se náhodou nevěnuji žádné z výše uvedených činností, zajímám se o literaturu podnikatelskou, osobního rozvoje, cestovatelskou, historickou a politickou. Mezi mé oblíbené knihy patří tituly jako Čtyřhodinový pracovní týden, Střet civilizací, 21 dnů Marka Dzirasi, Cestování – nejlepší životní investice, 40 dní pěšky do Jeruzaléma, Sokrates od Dana Millmana a Bohatý táta, chudý táta.

Také rád plavu, chodím do přírody, jezdím na kole, cestuji pěšky či vlakem po naši vlasti, nebo se zajímám o tenisky. 😀