Začátkem září jsem byl na několikadenním školení okolo European Voluntary Service v anglickém Birminghamu. Dozvěděl jsem se hodně o tom, jak to tu ve Velké Británii chodí, jak levně nakupovat, a dělal jsem také dotazníkové šetření s kolegyní z Německa o tom, “co si lidé z Anglie myslí o kultuře, hudbě, alkoholu, zábavě a lidech se severního Skotska“ – všichni respondenti si Skotsko pochvalovali, hlavně co se týče tradic, alkoholu a jejich skotské „Nessie“; tři lidé sever už navštívili a zbytek se tam teprve chystá.

Scottish Nessie Zdroj: http://mitosmonstruosyleyendas.blogspot.co.uk

Scottish Nessie
Zdroj:
http://mitosmonstruosyleyendas.blogspot.co.uk

Last Day in Birmingham.

Last Day in Birmingham.

Bear in Birmingham

Bear in Birmingham

Z krásného Birminghamu jsem se vracel s mými kolegy Řekem a Italkou přes Londýn zpátky do Bradwelu on Sea v oblasti Essexu. Avšak oni pokračovali v cestě dál a já zůstal v Londýně do druhého dne, abych poznal hlavní město VB. A proto mnohokrát děkuji mému starému známému kamarádovi z letadla do VB, Čechovi Marianovi, za to, že mě nechal u sebe na bytě přespat a že jsme si užili úžasný večer ve společnosti několika dalších Čechů zde v Londýně.

Big Lion in central London

Big Lion in central London

Ohh my God, Dragon with fire

Ohh my God,
Dragon with fire

8. září – den mého prvního anglického podzimu 2017

Za prvních ranních přesunů po bytě, kde mladý cestovatel přespával do nového slunečného dne, se ozvaly kročeje, které jej probudily. Na jeho zrcátku se objevilo půl páté ráno nultého poledníku.  Mladý cestovatel poděkoval svému společníkovi z letadla Marianovi za nocleh a odešel do nově přicházejícího dne plného teplých slunečních paprsků. Bohužel sotva co překročil práh bytu, probouzející se slunce zaslepily černé mraky, ze kterých se spustil těžký déšť, jenž zaplnil celý nadcházející okamžik i den. Vlakem se poutník dostal do centra Londýna na Liverpool Street, kde započalo jeho nové dobrodružství. Měl v plánu jít pěšky přes známou obchodní ulici Oxford Street k londýnskému Big Benu a poté, pokud by zbyl čas před odjezdem, navštívit jiné známé památky. Bohužel osud načrtl mladému cestovatelovi jiné plány.

Poté, co si cestovatel stáhnul do zrcátka příslušnou kouzelnou formuli ukazatele cesty, mu bylo zázrakem řečeno, že za hodinu a půl chůze bude u Big Benu. Bohužel kouzelná formule ukazatele cesty se ukázala od samého začátku poutníkova tripu velice chybná, posílala jej mnoha různými směry, vypínala se, nakonec i hustý déšť přerušoval cestovatelův dotyk se zrcátkem. Cestovatel prošel mnoha směry a ptal se mnoha lidí, kteří hlásili, že jsou cizinci a neví, kde co je.

 

A v okamžiku bezmoci narazil mladý cestovatel na velkou ceduli s názvem King’s Cross –  jedna míle. Přehodnotil své plány a vydal se k vlakovému nádraží, kde se točily slavné scény o Harry Potterovi. Z posledních sil došel mladý cestovatel na slavné nádraží, kde s úžasem pozoroval slavné nástupiště devět a tři čtvrtě. Nedalo mu to – musel zavítat do tamního obchodu s kouzelnickými předměty, od triček, neviditelných plášťů, kouzelných hůlek, létajících košťat, až po magické hrnky, sovy a živé plakáty. Zde si zakoupil samopíšící pero s logem Griffindoru (Nebervíru), které jej bude napříště následovat při psaní jeho životních řádků.  Odtud se za těžkého deště a burácivých hromů dostal na známou obchodní ulici Oxford Street, kde mu po krátkém chození zrcátko oznámilo, že je čas na návrat zpátky do jeho nové domoviny. Proto poutník za rychlého větru cestoval metrem středem anglického podzemí zpátky na Liverpool Street, odkud se navrátil do Bradwell on Sea ve chvílích hlubokého spánku.

Mahatma Gandhi

Mahatma Gandhi

PLATFORM 9¾ AT KING’S CROSS STATION

PLATFORM 9¾ AT KING’S CROSS STATION

London's Underground

London’s Underground

Diagon Alley

WP_20170908_10_49_46_Pro